Bitcoin może pozostać powolny do listopadowych wyborów

Bitcoin Trader jest obecnie sprzedawany za około 10500 USD, czyli o około 100 USD więcej niż w ciągu ostatnich kilku dni, ale nie jest to dokładnie miejsce, w którym byśmy chcieli. Faktem jest, że bitcoin ponownie osiągnął poziom 11 000 USD około 72 godzin temu i nie zdołał utrzymać tego tempa.

Bitcoin walczy od późna

Wydaje się, że jest wiele rzeczy, które wpływają na bitcoiny, jedną z nich jest korelacja między nim a giełdą. Akcje notują ogromne spadki, bitcoin również cierpi i tak długo, jak akcje firmy będą nadal spadać, rynek bitcoinów pozostanie w niedźwiedzim stanie.

Jest też obecna scena polityczna. Jak już wszyscy wiemy, rok 2020 to rok wyborczy. Pozostał nieco ponad miesiąc, zanim Ameryka wybierze swojego kolejnego prezydenta na następne cztery lata. Czy demokratyczny pretendent Joe Biden zwycięży, czy też Donald Trump zostanie prezydentem kraju do 2024 roku? Tak czy inaczej, sytuacja prowadzi do poważnej niepewności w całym kraju i wielu ludzi nie bardzo wie, jak zareagować.

Ponadto śmierć Ruth Bader Ginsburg, sędzia Sądu Najwyższego, również potęguje obawy i zmartwienia, które rzekomo przenikają myśli ludzi na temat gospodarki. Guy Hirsch – dyrektor zarządzający giełdy kryptowalut e-Toro – wyjaśnił w niedawnym wywiadzie:

Niepewność wokół wyborów i po śmierci sędzia Sądu Najwyższego Ruth Bader Ginsburg wywołała panikę na rynkach akcji. Kiedy tradycyjne aktywa zanikają, tak jak ma to miejsce obecnie, inwestorzy często likwidują szeroki przekrój aktywów, próbując pokryć zobowiązania, co prowadzi do tego, że bitcoin spadnie dziś jeszcze gwałtowniej niż którykolwiek z głównych indeksów giełdowych w USA.

Wydaje się, że John Todaro – dyrektor ds. Badań instytucjonalnych w Trade Block – zgadza się z tym, chociaż dodał dalej, że ciągły spadek standardowych aktywów może potencjalnie jeszcze bardziej poprawić reputację Bitcoina. Mając wszystko inne na czerwono, ludzie mogą zwrócić się do bitcoina jako narzędzia zabezpieczającego, a bitcoin może potencjalnie powrócić do formy w nadchodzących miesiącach.

Stwierdza:

Widzisz, że rozprzestrzenia się to na rynkach, w tym w walutach cyfrowych. Pomimo tego spadku, zwłaszcza jeśli niepewność utrzymuje się, a rynki stają się jeszcze bardziej zdenerwowane tym, jak potoczą się wybory w USA, sensowne byłoby, gdyby bitcoin odnotował znaczące ożywienie, ponieważ akcje nadal doświadczają spadkowego tempa.

Czy coś się naprawi w ciągu najbliższych kilku miesięcy?

Joe DiPasquale – dyrektor generalny Bit Bull Capital – wspomniał, że podczas gdy korelacja między akcjami a kryptowalutami wzrosła, jest przekonany, że bitcoin i waluty cyfrowe mają wszystko, czego potrzeba, aby oderwać się i potencjalnie samodzielnie wkroczyć na terytorium byczy. On mówi:

Podczas gdy korelacja bitcoina z indeksem S&P 500 znacznie wzrosła w ostatnich miesiącach, przestrzeń aktywów cyfrowych pozostaje bardzo niestabilna i jest w stanie równie szybko oddzielić się od tradycyjnych aktywów.

admin

View more posts from this author