Niedobrze dla Bitcoina: dolar odbija się od wieloletniego wsparcia.

Dolar amerykański odbił się od kluczowego, wieloletniego obszaru wsparcia, a cena Bitcoinu i złota jest jednocześnie odrzucana.

Dolar amerykański zaczął odbijać się od poziomu wieloletniego wsparcia. Jednocześnie spadły ceny zarówno Bitcoinu (BTC), jak i złota.

Dodatkowo, ostrzeżenie Europejskiego Banku Centralnego (EBC) przed aprecjacją euro jeszcze bardziej katalizuje wiec dolarowy.

EBC dąży do osłabienia euro, ponieważ dolar dopiero zaczyna się ożywiać.
Ceny Bitcoin i złota negatywnie reagują na rosnący dolar, ponieważ rynki wyceniają oba aktywa za pomocą dolara. Jeśli wartość dolara idzie w górę, wartość Bitcoin Code w stosunku do dolara spada.

Ponieważ wartość dolara wzrosła z jego miesięcznego otwarcia 1 września, cena Bitcoin spadła z 12,086 dolarów do zaledwie 11,160 dolarów. Podobną reakcję odnotowano w przypadku złota, które spadło o prawie 1,8% w ciągu ostatnich dwóch dni.

Dzienny wykres indeksu dolara amerykańskiego z kluczowymi poziomami

W najbliższym czasie analitycy generalnie spodziewają się wzmocnienia dynamiki dolara. W tym tygodniu EBC powiedział, że będzie starał się zrównoważyć rosnącą wartość euro poprzez kontrolowanie eksportu i zachęcanie do większej ilości bodźców pieniężnych.

Analitycy walutowi uważają, że EBC mógłby nadal „stłumić“ siłę euro. W krótkiej perspektywie może to spowodować wzrost wartości dolara, co może wywrzeć presję na sprzedaż Bitcoinu i złota. Analityk MUFG, Lee Hardman, powiedział:

„Ogólnie rzecz biorąc, komentarze sugerują, że natychmiastowa reakcja polityczna EBC, mająca na celu osłabienie euro, wydaje się mało prawdopodobna i na razie będzie polegać w większym stopniu na jawnym ograniczaniu siły euro“.

Strategowie walutowi przewidywali jednak, że po początkowym wzroście kursu euro osłabi się w stosunku do dolara. W nocie do klientów, Viraj Patel, globalny makro strateg Arkera, powiedział, że euro zbliża się do „progu bólu“ decydentów.

Jeśli euro będzie dalej rosnąć, Patel zasugerował, że prawdopodobna jest silna reakcja EBC. Od tego czasu EBC wielokrotnie ostrzegał przed rosnącym kursem euro.

Nie wiadomo, czy tendencja powrotu dolara i zaniku euro będzie się utrzymywać. Istnieje możliwość, że zarówno euro, jak i dolar będą spadać jednocześnie.

Na razie, biorąc pod uwagę siłę odbicia dolara, handlowcy Bitcoinów ostrożnie stają się niedźwiedzi.

To, co zdaniem handlowców Bitcoinów stanie się w najbliższym czasie
Według Michaela van de Poppe, pełnoetatowego tradera na giełdzie w Amsterdamie, Bitcoin może wrócić do 11.600 dolarów, jeśli utrzyma 11.200 dolarów poziomu wsparcia.

Potencjalny krótkoterminowy scenariusz cenowy Bitcoinów

Od 26 sierpnia, przez ponad tydzień, poziom 11.200 dolarów służył jako kluczowy obszar wsparcia dla Bitcoina. Poppe napisał:

„Pierwszy ważny pivot nie mógł zapewnić przełomu, więc będziemy znowu testować niskie poziomy. Jeśli te utrzymają -> kolejny test i możliwy rajd w kierunku $11,550-11,700. W przypadku załamania, celowałbym w $10,600-10,800.“

Trader XO, pseudonimowy inwestor, który handluje kryptokur walutami i rynkami walutowymi, powiedział, że dolar odzyskał „ogromny“ poziom miesięczny. Jeśli indeks dolara wzrośnie do następnego oporu na poziomie ponad 94,5 punktu, może to spowodować spowolnienie dynamiki BTC. Inwestor powiedział:

„Codzienny byczy pin bar wydrukowany we wtorek i cena przełamała kanał trendu spadkowego Cena również odzyskała ogromny miesięczny poziom Będą nadal szukać eurusdowych szortów i długich par dolarowych Co do BTC – bez komentarza“.

admin

View more posts from this author