P2P Wymiana Bitcoinów: Paxful blokuje Wenezuelczyków w ramach sankcji OFAC

  • Paxful zablokuje wsparcie dla Wenezueli
  • W wymianie jako powód podano sankcje OFAC
  • Lokalni klienci poprosili o wypłatę środków w ciągu 30 dni.

Popularna giełda Bitcoin peer-to-peer (P2P), Paxful ujawniła ostatnio że przestanie świadczyć usługi kryptokurwalutowe dla klientów w Wenezueli. Decyzja ta wynika z niepewności regulacyjnej, jaką sugerowała giełda. Lokalni użytkownicy zostali ostrzeżeni o wycofaniu swoich udziałów z platformy. To spowoduje, że LocalBitcoins nie będzie jedyną główną giełdą P2P Bitcoin obsługującą ten kraj.

Paxful blokuje użytkowników z Wenezueli

Popularna w Stanach Zjednoczonych giełda P2P Bitcoin poinformowała o tym swoich wenezuelskich klientów w wiadomości e-mail. Paxful obwiniał kwestie regulacyjne, zwłaszcza sankcje OFAC, jako główny powód, dla którego zdecydowali się oni opuścić lokalny rynek. Zwracając się do zasmuconych klientów na Twitterze, zespół Paxful LatAm dokładnie to zauważył:

„W związku z obawami dotyczącymi krajobrazu regulacyjnego wokół Wenezueli i własnej tolerancji Paxful na ryzyko, z przykrością informujemy, że Paxful zaprzestanie działalności w Wenezueli. Dołożyliśmy wszelkich starań przez kilka miesięcy, ale przy obecnym ryzyku nie mieliśmy innego wyjścia, jak podjąć tę niezwykle trudną decyzję“.

Zainteresowani klienci zostali ostrzeżeni przez giełdę P2P Bitcoin, aby wycofać wszystkie swoje środki w ciągu 30 dni. Giełda przestała już przyjmować nowe zgłoszenia z kraju. Jednak Wenezuelczycy, którzy potwierdzają, że mieszkają za granicą, mogą nadal handlować kryptokur walutami na giełdzie.

P2P Serwis wymiany Bitcoinów w Wenezueli

Ernesto Portillo, wenezuelski prawnik, który również interesuje się cyfrowymi walutami, powiedział CryptoPotato, że nagła decyzja Paxful o zwolnieniu lokalnych klientów „była spowodowana narzuceniem światowej hegemonicznej władzy“. Portillo argumentował, że giełda Bitcoin przesunęła się do priorytetowego traktowania interesów finansowych, zamiast pomagać w zapewnieniu „wolności ludzi do wykonywania działalności gospodarczej według ich preferencji“.

Tymczasem decyzja o wymianie nadchodzi kilka dni po tym, jak Wenezuela znalazła się w czołówce krajów o najwyższej liczbie transakcji kryptokurwalutowych. Dodatkowo, wyjście z Paxful pozostawia wiele miejsca dla innych giełd P2P Bitcoin, jak LocalBitcoins, które widzą już ponad 90 procent wszystkich transakcji Bitcoin w Wenezueli.

admin

View more posts from this author